אם החלטתם שאתם מעוניינים לרכוש קראוון, כדאי שתשימו לב למספר מאפיינים חשובים המשתנים בין הדגמים בעת הרכישה.
קראוון איכותי, המתאים לתנאי הנסיעה בארץ ונרכש מחברה מקצועית שנותנת אחריות וחלפים איכותיים יאפשר לכם הנאה נטולת דאגות למשך שנים רבות.
במאמר זה ריכזנו עבורכם מספר פרמטרים אליהם חשוב להתייחס בעת רכישת קרוואן.

5 פרמטרים שחשוב לבדוק לפני שבוחרים קראוון

קראוון מיבוא או קראוון בהתאמה אישית

הצעד הראשון בבחירת קראוון הוא ההחלטה האם לבחור בקרוואן מוכן מיבוא או בקראוון בייצור מקומי והתאמה אישית.
קראוונים מיבוא מגיעים מאירופה וכרוכים בזמני המתנה וזמינות במלאי.
קראוונים בבנייה והתאמה אישית נקראים גם ״בית על גלגלים״ ויכולים לשמש ממש כיחידות דיור.
את ההחלטה רצוי לבצע יחד עם איש מקצוע על מנת להבין יחד מה הצורך שלכם בקראוון ומה המסלול שיתאים וישתלם לכם ביותר.

מספר האנשים

לפני שבוחרים את הקראוון יש לברר מהי כמות האנשים שמתוכננת לשהות בו, יש לוודא שהוא מתאים ללינה ושהייה של מספר אנשים מבחינת המיטות והחלל.
ניתן לרכוש קראוונים עם מיטת קומותיים שמתאימה לילדים ומיטה זוגית עבור בני הזוג. קראוונים אלו יחסכו את הצורך לפתוח ולסגור פינות ישיבה ולהפוך אותן למיטות ויהיה קל יותר להתנהל בחלל גם אם בקראוון שוהים 5 אנשים יחד.

רוחב הקראוון

רוחבו של קראוון ממוצע הינו 2.30 מטרים, קראוונים צרים מרוחב זה נחשבים לצרים מאוד, בעוד קראוונים שנחשבים לרחבים נעים בין רוחב של 2.45 מטרים עד 2.50 מטרים, שזהו הרוחב המקסימלי בו ניתן לנסוע בכבישים בישראל.
אם חשוב לכם להרגיש בקראוון תחושת מרחב ומרווח, כדאי לשים לב לרוחב הדגם שבחרתם. הבדלי הרוחב אמנם לא נראים קריטיים, אך כאשר מדובר על משפחה או על מספר אנשים ההבדל עשוי להיות משמעותי:)

משקל הקראוון

יש לבדוק מהו המשקל שניתן לגרור ורק לאחר מכן לבדוק את מבחר הקראוונים האפשריים. רכבים קטנים רשאים ברוב המקרים לגרור משקל שמגיע ל-750 ק”ג. במידה ומעוניינים בקראוון שמשקלו גבוה מ-1,500 ק”ג יש צורך ברישיון ג’. כמובן שבהקשר זה יש לקחת בחשבון הכנסת אביזרים ורהיטים.

הטיפ שלנו: קודם תנסו

למה הכוונה? ההמלצה הכי טובה שלנו אליכם היא קודם כל לנסות לפני שמגיעים למעמד הרכישה. ולא בגלל שאנו דואגים שלא תתחברו – אנחנו הרי יודעים שתתאהבו ברגע שכף רגלכם תדרוך בקראוון החדש שלכם.
מטרת ההתנסות היא על מנת שתוכלו להכין רשימה של הדברים שהייתם רוצים שיהיו בקרוואן שלכם, מה חשוב לכם? מקרר גדול? מיזוג? מיטת קומותיים? פינת ישיבה מפנקת? חיבור למים? לגז? ועוד.
אז על מנת להגיע מוכנים למעמד הרכישה מומלץ מאוד לקחת/ להשכיר קראוונים לתקופה קצרה, לטייל, לחוות וכמובן להתמכר:)

ככה תגיעו הכי מוכנים!