קרוואנים נגררים – למה בדיוק?

לאחרונה נוצר שיח רחב בכל הנוגע לתחום הקרוואנים, בין אם מדובר בקרוואנים נגררים (קרוואנים להשכרה או קרוואנים למכירה), אוטו קרוואן (קרוואן ממונע), קרוואנים למגורים ועוד כל כך הרבה וריאציות שגורמות כמעט לכולנו פשוט לרצות אחד משל עצמנו.

בכל הנוגע לבניית קרוואן הנושא יתאים במיוחד כשמעוניינים להפוך קרוואן יד שנייה או קרוואן ישן לבית קלאסי למשוחררי צבא טריים ולזוגות צעירים. בניית קרוואן כזה הפכה מהר מאוד לטרנד בכפרי סטודנטים ומגורים לעובדים באזורי בנייה.

אבל, כשמעוניינים לצאת לטיול עם הקרוואן או לבאמת לגור באחד כזה, לבנות קרוואן נגרר בעצמך אומנם אפשרי אך בהחלט הרבה פחות מומלץ.

קרוואן חדש וקרוואן תוצרת בית – הרבה יותר מסובך משחשבתם

בפועל בניית קרוואן אומנם נשמעת עסק זול במיוחד (ביחס לקניית בית בישראל כמובן) אך כשמדובר בבניית קרוואן לצורך טיולים אין זה נגמר בקניית קרוואן משומש. במצב כזה ישנן תוספות כמו עיצוב, צביעה, ריהוט פנימי ועוד פרמטרים אשר חשובים לנוחות שלכם בטיול או בבית בכלל, וכמובן, עולים כסף.
כך המחיר מתקרב יותר ויותר לכיוון המחיר של קרוואן חדש שכמובן יחזיק לאורך זמן רב יותר.

מדינת ישראל עודדה במיוחד קניית קרוואנים בכך שבשנת 2015 הורידה משמעותית את שיעור המיסוי על יבוא קרוואנים וגרמה למשפחות רבות לנצל את ההזדמנות.
היום מחיר קרוואן חדש מהחברה נע בין 100-250 אלף שקלים, כך שאם חשבתם להשקיע בקרוואן “תוצרת בית” אולי כדאי לחשוב פעמיים ולהבין שהעלויות לאט לאט מתקרבות לקרוואן חדש שכולל הרבה פחות כאבי ראש.

סיבה נוספת להתפשטות תופעת הקרוואנים, היא חניונים נגישים לקרוואנים הפזורים בכל רחבי הארץ ומאפשרים לכולנו טיולים שקטים, מהנים וכמובן זולים. חניון קרוואנים משמעו חניון פתוח המאפשר שהות לקרוואנים.

א.ג קראוונים וקרוואנים

אז למה בעצם כדאי לך לקנות קרוואן?

הרבה רואים את הקרוואן כהוצאה גדולה ושוקלים פעמיים, אם לא שלוש, לפני שמחליטים לרכוש אחד.

מצד שני, אם מדובר במשפחות וזוגות שנופשים לעיתים קרובות (ומעוניינים להישאר בארץ) אין זה שקר שמחירי המלונות והאכסניות בארץ לא זולים במיוחד ובטח שלא מאפשרים לזוגות עם הכנסה ממוצעת לצאת למספר נופשים בשנה מבלי לחסוך כמה חודשים לפני.

וכאן נכנסת קניית קרוואנים לתמונה. אומנם הוצאה לא קטנה זה נכון, אבל אם תחשבו את עלות המלונות והצימרים לחופשה כפול מספר הנופשים שלכם בשנה (וכמובן שאם אתם יוצאים כמשפחה אז העלויות רק מטפסות) אין ספק שרכישת קרוואן מפואר ואיכותי למשפחה שלכם תחזיר את עצמה מהר יותר ממה שנדמה לכם, ויותר מזה – תאפשר עבורכם ניידות, נוחות, ניצול זמן נכון והכי חשוב- תאפשר לכם להשקיע את הכסף שלכם בזמן החופשה על דברים ששווים באמת.