מה זה קרוואן נגרר?

לקרוואנים יש מגוון רחב של תצורות ושימושים, אך העיקרי שביניהם הוא הקרוואן הנגרר.
כמה פעמים עברתם ביישובים וראיתם קרוואנים על הקרקע אשר משמשים כפיתרון למגורים?

קרוואנים הם “בתים ניידים” הנבנים (או לחלופין מורכבים) במפעלים ומועברים באמצעות מנוף / גרר למקום המבוקש.

המיוחד והשונה בקרוואן נגרר משאר הקרוואנים הוא- שכאן לא נדרשת הובלה או העברה מורכבת מלבד וו לרכב.
את הקרוואן הנגרר תוכלו לחבר לרכב ואיתו לנסוע לכל מקום שרק תרצו!

למה יכול לשמש קרוואן?

הקרוואנים של היום יכולים לשמש כמעט לכל דבר : טיולים, סיבובי הופעות, מגורים והרשימה עוד ארוכה.

איך זה התחיל? הקרוואנים של העשור הקודם הורכבו מפריטים מינימליים ועל כן נחשבו כלא ראויים למגורים עד שנת 2015, עד אז המיסוי על הקרוואנים עמד על כ-83% מה שגרם לחברות לייבא את הקרוואנים במחירי עתק ולמכור אותם במחירים שהיה קשה לעמוד בהם. במצב כזה שוק הקרוואנים נשאר על התדר הנמוך ולא נחשב משתלם במיוחד.

אבל בשנים האחרונות תכנית משרד התיירות ורשות המיסים יצאה לפועל והפחיתה את המיסוי עד לכ- 60%! מה שגרם לחברות הקרוואנים לצאת במבצעים חסרי תקדים ולמשפחות רבות לנהור אל החנויות.

בדיוק אז הבינו החברות השונות את כוחם של הקרוואנים והחלו לפתח את השוק עד למצב בו הקרוואן יכול לשמש כמעט לכל דבר, להימכר בעשרות חברות ברחבי הארץ ואפילו להיות נח בהרבה יותר ממה שנדמה לכם.

קרוואנים נגררים למכירה בכל הארץ

מאז הפחתת המיסוי, “עיוור” מי שטרם שם לב לקרוואנים הנגררים מאחורי מאות רכבים על הכבישים בכל ימות השנה ובייחוד בתקופת חגים וחופשות.

מספר החברות המעמידות קרוואנים נגררים למכירה מטפס מידי שנה, וככל שהשוק מתרחב כך גם מספר הדגמים והתצורות שבהם הקראוונים מגיעים.

היום כבר ניתן למצוא קרוואנים בעיצוב ובנייה אישי, קרוואן מפואר (VIP) , קרוואן זוגי או בעל 9 מקומות ולנו יש הרגשה שזאת רק ההתחלה.

אז איזה קרוואן הייתם רוצים?