מה הסיפור מאחורי קניית קרוואן כדירה?

כשהיינו צעירים תמיד חלמנו שיום אחד נקנה או נבנה בית בישראל. בנינו לעצמנו מסלול ברור ומתוכנן צעד אחר צעד שיתחיל בשכירות כמה שנים, חיסכון , משכנתא, קניית דירה קטנה לכמה שנים (תוך כדי לשלם עליה) ומשם מתגלגלים הלאה במטרה יום אחד לגעת בחלום.
אבל ככל שהחלום לקנות דירה מתקרב הוא גם לאט לאט נראה לחלקנו הרבה פחות מציאותי.

הקרוואנים מקורם כאמצעי לטיולים ונופשים ארוכים המוזילים בעלויות הנופש מבלי לצאת מהארץ.
אך בדיעבד, הגיעו לישראל גם על מנת לפתור את מצוקת הדיור הקשה.

מחצית מהאנשים המעוניינים בקניית קרוואן רוכשים קרוואן לצורך יציאה לנופשים, כי הרי ידוע שאפילו שבעיית הדיור בישראל קשה, עלויות הנופשים בארץ היא בעיה קשה לא פחות.
אבל מאחורי הקלעים, החדים שביננו יבינו שכפי שהקרוואן משמש כ- “בית” במשך שבועיים של נופש, הוא גם יכול להיות הפתרון למצוקת הדיור בישראל.

למה הקרוואן הוא הפתרון?

כיוון שבקרוואן כמעט ואין עלויות.
היום על דירה ממוצעת במדינת ישראל מגיעים בקלות לשכירות בגובה 60-70 אלף שקלים בשנה, שלא נדבר על קניית דירה בה מתחייבים למשכנתא במשך 30 שנה.

מצוקת הדיור בישראל רק עולה ויש כאלה שדווקא מנסים לצאת מהבור, עם פתרון שמצטייר אומנם כקצת פחות נוח אבל בהחלט הרבה יותר משתלם.
אז אם היית רוצה לחסוך קצת ועדיין לעבוד ולהרגיש חופשי- קרוואן הוא בהחלט פתרון.

ולמה? כיוון שמעבר לטסט וביטוח שנתי בקרוואן כמעט ואין הוצאות.

 

אז איך בעצם דווקא הקרוואנים של היום הפכו לפתרון?

הקרוואנים בשנים האחרונות תפסו תאוצה. כבר לא מדובר בקרוואנים המוכרים מפעם בהם הייתה רק מיטה ומקלחת. היום כשקונים קרוואן הוא מאובזר בכל הדברים הקיימים בדירה ממוצעת במדינה.
והעלויות? תענו בעצמכם:

  • מים חמים בקרוואן – באמצעות גז!
  • חשמל בקרוואן – אנרגיה מהשמש!
  • שכירות – אין!
  • ארנונה – אין!

 


כמה עולה קרוואן?

כמו כמעט בכל דבר במדינת ישראל גם על יבוא קרוואנים קיים מיסוי. והמיסוי הגבוה השאיר את עולם הקרוואנים על “השתק” לתקופה ארוכה.

אבל בשנת 2015 משרד התיירות ורשות המיסים יצאו בתכנית להוזלת קרוואנים במטרה לעודד תיירות בישראל ובכך גרמו לחברות הקרוואנים להוזיל את המחירים משמעותית..באותה הזדמנות פתחו גם עבורנו את האפשרות להפוך קרוואן נגרר גם לבית.

הקרוואנים של היום נחשבים קרוואנים מפוארים במיוחד ומגיעים מאובזרים מההתחלה ועד הסוף:  מקלחות, שירותים, כיורים, ארונות ,מיטות, ספה ואפילו פינת אוכל.

 

מחירי קרוואנים בישראל נעים בין 100-250 אלף שקלים וזאת בהתאם לגודל וסוג הקרוואן שתבחרו.
בחברות מסוימות ניתן למצוא קרוואן במבצע גם בעלות כוללת של 90 אלף שקלים. כשהפרמטר המרכזי המשפיע על מחיר הקרוואן הוא מספר המקומות (שיכול להגיע עד 9 מקומות).

 

אז למה בעצם כדאי לנו לקנות קרוואן?

יש שיגידו שבחרו בקרוואן כ- “דירת מגורים” כדי להרגיש את השקט והטבע על כל גווניו, לצאת מהמסלול הנורמטיבי ולעבור לחיות את החיים שתמיד רצו. לגור שנה אחת עם נוף לים ושנה אחר כך על צוק הרים.
יש שיחשבו שקרוואן מאפשר להם את החופש שתמיד חלמו עליו לזוז עם עצמך ועם הקרוואן, כשעל הגב לא תקרת ההוצאות החונקת אלא הבית שלך.
ויש אומרים שבני האדם הופכים מיום ליום צרכנים יתר על המידה ושקרוואן יכול להתאים למשפחות, זוגות ולאדם בודד ואין צורך מעבר לזה.

ובין כה וכה אפשר חד משמעית לומר שעם ראש פתוח וחלום אפשר לחיות אחרת (גם זמנית לצורך חיסכון) ולשבור את מצוקת הדיור והנופשים בישראל!